Myśli samobójcze u 14-latki

Czy to depresja? Mam 14 lat. W domu mam ojca pijaka, tylko mama nas utrzymuje. Codzienne awantury w domu... To wszystko mnie przerasta. Co noc placze, mysli samobojcze mam bardzo czesto. Chcialabym odebrac sobie zycie, bo mysle, ze w npwym zyciu bede miala lepsze zycie. Nie mam nikogo tal bradzo bliskiego kto by mogl mi pomoc, w dodatku ta ciezka sytuacka rodzinna. Nie chce zyc.

Dzień dobry,

Najlepiej jak porozmawiasz z mamą, mówiąc jej to w jaki sposób się czujesz i że potrzebujesz pomocy, bo sama sobie nie radzisz. Dobrze by było gdybyś wraz z mamą poszła do psychologa lub lekarza psychiatry (jesteś niepełnoletnia więc każda poradnia będzie chciała zgody rodzica na twoje leczenie).
Inną możliwością jest skorzystanie z pomocy u psychologa szkolnego bądź pedagoga. Możesz również udać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w twojej miejscowości (http://www.powiatzdunskowolski.pl/strona-74-powiatowe_centrum_pomocy_rodzinie_w.html).
Można Ci pomóc tylko musisz "zaryzykować" zwracając się do innych o pomoc -specjalistów, którzy wiedzą jak to zrobić i znają się na takich problemach.

Mgr Patrycja Stajer

Witam
pamiętaj zawsze możesz porozmawiać z; swoim lekarzem pediatrą, psychologiem szkolnym , psychologiem z telefonu zaufania dla dzieci, dla ofiar przemocy, a przede wszystkim z mamą
nie jesteś sama. Zgłoś się do Poradni Psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży - konieczna zgoda opiekuna na leczenie