Myśli samobójcze u 15-latki z trudnym dzieciństwem

Moja córka ma 15 lat miała trudne dzieciństwo zmieniała szkołe 6 razy z czego gimnazjum trzy bardzo to przeżywała za każdym razem mówiła mi ze nie chce płakała po nocach ale ja nie mam na to wpływu monika jest po dwóch próbach samobójczych bo partner mojej byłej zony ją bił i ona w końcu wybrała jego i \wyżuciła monie z domu ostatnio widziałem jak zakleja sobie ręce plastrami . ona sie tnie i to mocno co z tym zrobić nie mam z nią kontaktu ? Piotr.

Witam. Córka koniecznie potrzebuje pomocy fachowej. Powinna to być psychoterapia.
Widzę, że Pan jest z Bydgoszczy. Gdyby pan, mama córki oraz przede wszystkim córka zdecydowali się na psychoterapię, to ja również zajmuję się psychoterapią psychoanalityczną.

Witam,
Proponnuję pójść z córką do psychologa , ponieważ próby samobójcze i "cięcie się" są bardzo poważną autoagresją. Nie należy bagatelizować tak ważnych spraw i dlatego polecam udanie się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub bezpośredni do specjalisty zajmującego się podobnymi sprawami. Dobrze by było, żeby córka mogła odreagować chociażby w rozmowie z kimś obcym, kto ma ine spojrzenie na jej problemy niż ona sama i jej najbliźsi.
Pozdrawiam

W takich sytuacjach zalecany jest kontakt w psychiatrą i psychologiem i rozpoczęcie psychoterapii. Podobne objawy mogą być efektem zaburzeń osobowości, a na pewno zagrażają życiu, dlatego warto działać.
Szczera rozmowa w kontekście zdrowia i życia córki, mówienie z perspektywy troski i poszukiwania rozwiązań, które umożliwiłyby córce wydostanie się z kryzysu ma szansę pozwolić dotrzeć do byłej żony. Można także zwrócić się do wychowawcy lub pedagoga szkolnego o pomoc.