Myśli samobójcze u DDA

Od dziecka marzę o tym, aby umrzeć. Nienawidzę mojego odbicia i bijącego we mnie serca. Mam ojca alkoholika, który twierdzi, że nim nie jest, a w tym przekonaniu utrzymuje go jego siostra rownież alkoholiczka. Moja ciotka ma podłą naturę i manipuluje moim ojcem. Ciotka nienawidzi mojej matki. Matka moja jest fałszywa, jak ojciec pije to krzyczy na niego, jak jest z nim ok to okłamuje mnie i wyżywa się na mnie. Mam 24 lata i nigdy nie pracowałam, mam problemy ze zdrowiem i pamięcią. Co mam robić?

W pierwszej kolejności warto byłoby rozważyć leczenie na oddziale psychiatrycznym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń afektywnych i nerwicowych. Taka formuła pozwoli Pani odseparować się na jakiś czas od domu, a tym samym wspomóc proces leczenia. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się na szpital, czy inną formę leczenie - konieczna jest opieka specjalistów - psychiatry i psychoterapeuty. Warto też podjąć terapię w grupie DDA.

Mgr Patrycja Stajer

Witam
konieczne jest jak najszybsze zgłoszenie się do Psychiatry,
w opisywanym przez Panią stanie najlepsze byłoby leczenie stacjonarne tj w Oddziale Psychiatrycznym - może Pani zgłosić się do Izby Przyjęć Szpitala Psychiatrycznego - lekarz Psychiatra oceni jaka forma leczenia jest dla Pani najlepsza,
jeśli nie będzie wskazań do natychmiastowej hospitalizacji poinformuje, gdzie może się PAni dalej leczyć.
Pozdrawiam