Myśli samobójcze u narzeczonej, która nie może mieć dzieci

Witam serdecznie .Całkiem przypadkiem trafiłem na tą stronę i czytając ją widzę ,że sytuacje opisane są bardzo podobne do mojej .A mianowicie z moją narzeczoną jesteśmy ze sobą ponad 2 lata we wrześniu minęły ,ale już od jakiegoś czasu dzieje się z nią coś dziwnego .Od kilku miesięcy powtarzała mi już kilka razy ,że się otruje i zażyje tabletki na sen lub inne i nie chce się już obudzić .Mówi ,że mnie kocha ,ale życie nie ma dla niej sensu ,bo P Bóg ją skazał /ukarał i nie może mieć dzieci .

Dzień dobry!

Niepłodność/ bezpłodność nie jest karą, ale chorobą, którą można leczyć. Istnieją różne drogi zostania rodzicami, jeśli takie byłoby marzenie i cel narzeczonej.
Niestety, konsekwencją nierozumianej, nieakceptowanej i nieleczonej bezpłodności mogą być - tak jak w sytuacji Pana partnerki - objawy depresyjne. Wobec zagrożenia samobójstwem konieczne jest podjęcie leczenia psychologicznego (psychoterapia), być może także psychiatrycznego.
Pomoc, informacje i leczenia niepłodności możecie Państwo uzyskać w specjalistycznych klinikach.

Pozdrawiam!