Na co mogą wskazywać objawy niespokojnego snu, drażliwości oraz roztrzęsienia dziecka?

Witam uprzejmie. Mój synek ma już 14 miesięcy, od urodzenia jest bardzo żywym dzieckiem. Nigdy nie poleżał spokojnie - nie wymachując przy tym rączkami i nóżkami. Był karmiony piersią przez 3 miesiące, później przeszliśmy na mleko dla alergików. I od urodzenia aż do 9-ego miesiąca miał problem z obfitym ulewaniem. Chlustał na odległość w nocy podnoszony, gdy płakał, odbijał i/lub również ulewał. Skórę od zawsze ma zaczerwienioną, suchą i często występują drobne krostki. Moim problemem o którym chciałabym tutaj napisać i liczę na pełną poradę jest to, że synek od urodzenia nie przespał spokojnie nocy. W dzień również budzi się z krzykiem, a dosypianie polega na przełożeniu do wózka, który ustawione ma oparcie w pozycji półsiedzącej. Spędził tak większość czasu (dzień i w nocy) przez kilka pierwszych miesięcy swojego życia, bo to w miarę pomagało mu trochę dospać. Ma bardzo duże gazy, często odbija, ma czkawkę i czasem, gdy rano już się obudzi, to z głośnym beknięciem i dodatkowo ulewa. Gdy się w nocy przebudza, to z gwałtownym płaczem, pręży się i wygina po całym łóżku. Czasem pomaga podanie picia lub masaż by puściły gazy.

Do 13 miesiąca w nocy domagał się raz jedzenia, ale wydaje mi się, że mógł mylić głód z bólem brzucha lub zgagą. Bo nawet po nakarmieniu godzinę później wybudzał się z płaczem i tak co chwilę do rana. Obecnie ponad miesiąc nie dostaje jedzenia w nocy, tylko picie. Ale potrafi zrobić awanturę z włączeniem mostków w jego wykonaniu i ciężkiego krzyku. Miewa często rzadkie zielone kupki na zmianę z twardymi. Ma z tym problem nawet, gdy dłuższy czas nie wprowadzam nic nowego do diety. Ciężko stwierdzić jakie podłoże ma jego choroba, by to wyeliminować. Badania alergologiczne robione dziecku w tym wieku chyba nie są zbyt poważnie brane pod uwagę. Mojemu synkowi z takich badań nie wyszła żadna alergia. Ale po tygodniowym podawaniu mleka dla niemowląt na bazie mleka krowiego synkowi tak mocno wysuszyła się skóra na pleckach aż odchodziła płatkami. Nie miał robionej PH metrii, chociaż proponuje nasz gastrolog, bo wcześniej z polecenia innego lekarza dostawał leki, które są przeznaczone przy tego typu przypadkach refluksu i nie pomagały - leczenie 2-miesięczne. Badanie na obecność grzybów w kale - nie wyhodowano. Miał jedynie bakterię klebsielle, gronkowca, coli i rotawirusa. USG nie wskazuje na zwężenie odźwiernika. Na co mogą wskazywać te objawy niespokojnego snu, jego drażliwości, roztrzęsienia? Często pokazuje nerwy i płacze. Rzuca się na podłogę i nie usiedzi w miejscu. Ciągle musi być zagadywany i mieć towarzystwo. Najbardziej jednak martwią mnie nieprzespane noce i niespokojny sen nawet w dzień. Proszę o poradę i cenne wskazówki jak sobie z tym poradzić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Bardzo niepokojące są objawy u dziecka po spożyciu mleka. Proszę porozmawiać z pediatrą lub zmienić lekarza, jeśli ten będzie upierał się, że objawy skórne, wzdęcia, bóle brzuszka i ogólne pobudzenie nie może być wywołane alergenem zawartym w krowim mleku.

Warto zastanowić się nad wycofaniem mleka z diety maluszka. Szkoda, że nie wspomina Pani nic o diecie malca, np. o innych pokarmach, które w tym wieku może już jeść ucząc się samodzielności.

Pozdrawiam