Na co może wskazywać guzek na jądrze?
Dzisiaj rano wyczulem na jadrze twardy guzek wielkosci groszku. Poszedlem z tym na usg jednak lekarz nic nie wykryl. Nie mam zadnych dodatkowych objawowo. Czy warto zrobic jeszcze jakies badania? Martwie sie ze to moze byc rak

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Dobry wieczór.
Nie każda narośl czy zgrubienie na jądrze jest objawem nowotworu. Przyczyn wyczuwalnych guzków może być wiele. Niepokojące zgrubienie pojawiają się przy żylakach powrózka nasiennego, wodniaku jądra, krwiakach wokół jądra, a także przy torbielach.
Wykonane przez Pana diagnostyka USG wykluczyła poważnych zmian ale jeśli Pana to uspokoi to proszę wykonać diagnostykę aby
wykluczyć proces nowotworowy złośliwy wstępnie należałoby oznaczyć poziom beta-HCG (frakcja beta gonadotropiny kosmówkowej) i AFP (alfafetoproteiny).
Z wynikami udać się do urologa który je oceni z badaniem fizykalnym.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturopata
Dietetyk