Na co może wskazywać wynik badania hormonów tarczycy?

Witam, Robiłam sobie usg tarczycy które nic nie wykryło tarczyna ładna. Zrobiłam sobie również badania tsh, ft4, t3, anty tpo i anty tg i właśnie to mnie zmartwiło ponieważ jest powyżej normy. Norma wynosi 115 a ja mam 306. Reszta jest w normie. Czy mam się martwić ? Z góry dziękuje za pomoc. Podkreślę ze badania robiłam w drugiej połowie cykli, czy to może mieć jakieś znaczenie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Obecność tych przeciwciał nie musi od razu świadczyć o chorobie tarczycy, gdyż mogą one występować też u osób zdrowych. Oczywiście gdyby pojawiły się u Pani jakieś niepokojące objawy, mogące sugerować chorobę tarczycy - należy pamiętać o tym wyniku i powtórzyć wtedy badania. Jeśli teraz pozostałe wyniki są w normie, usg jest w normie - nie ma na razie powodu do niepokoju.