Na co może wskazywać wysoki poziom plytek krwi?

Witam. O czym moze świadczyć poziom podwyższonych plytek krwi , norma 396 wynik 400 pozwyzszony hemokryt plytkowy norma 38% wynik 39% magnez 2,55 wynik 3,00. Reszta jest w normie. O czym to może świadczyć?

Dzień dobry,

brak informacji z jakiego powodu została wykonana diagnostyka

laboratoryjna.

Nic Pani nie wspomina czy choruje Pani na choroby przewlekłe, ostatnio infekcja, stany zapalne oraz czy przyjmuje Pani leki nawet te bez recepty są to bardzo istotne informacje.

Wracając do Pani pytania to podane wartości są nie znacznie podwyższone to nie znaczy, że nie powinno pozostawić bez poszerzenia dalszej diagnostyki laboratoryjnej z krwi.

Wskazana konsultacja stacjonarna z lekarzem zlecającym badanie lub z lekarzem rodzinnym który przede wszystkim zbierze dokładny wywiad oraz wykona badanie fizykalne i na tej podstawie oceni Pani wyniki i podejmie decyzję o dalszej diagnostyce i zaleceniach.

Pozdrawiam