Na co wskazują moje wyniki krwi?

Dzień dobry. Wczoraj wykonałem badania krwi a dziś odebrałem wyniki. Cholesterol całkowity 160mg/dl HDL 54mg/dl LDL (wyliczany) 96mg/dl Triglicerydy 58mg/dl Nie-HDL 107mg/dl (co mnie martwi).. Z pozostałych wyników : Glukoza 100mg/dl (norma do 99) Bazocyty 1,39% ( 0.0-1.0) Monocyty 11,1% (3,0-8.0) RDW 11,39% ( 11,5-13,1) Kwas moczowy 3,6mg/dl (3,4-7.0) Dodam ,że jestem osobą aktywną fizycznie oraz odżywiam się "dość dobrze" (nie jem słodyczy, 1x na 2-3 tygodnie zjem pizze. dbam o jakość spożywanych posiłków i kontroluję liczbę spożywamych kcal). Nie palę ,alkohol piję okazjonalnie. W mojej rodzinie zdarzały się przypadki cukrzycy typu 2. Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedzi. Proszę o poradę i jeśli będzie konieczna wizyta u lekarza lub wykonanie innych badań to oczywiście to zrobię.

Lek. Paweł Szadkowski

Cholesterol całkowity jest w normie, HDL w normie, LDL w normie, TG w normie, nie-HDL w normie. Glukoza najpewniej nie stanowi powodu do niepokoju, warto to badanie powtórzyć, będąc na czczo (czyli nim. 12 bez spożywanie posiłków, np. mała kolacja ok. 19 i badania rano o 7). Bazocyty, monocyty i RDW nie stanowią powodu do niepokoju. Kwas moczowy jest w normie.