Na co wskazują takie problemy 19-latki?

Witam , mam 18 lat W grudniu byłam na badaniu krwi ponieważ raz na jakiś czas robiło mi się słabo. Wyszło mi ze mam niskie żelazo wiec lekarz przepisał mi Feroplex . Brałam to 1,5 miesiąca ale od początku lutego jest ze mną masakra . Coraz częściej w ciagu dnia robiło mi się słabo. Robiły mi się mokre ręce czułam ze zaraz zemdleje. Poszłam na pobieranie krwi na następny dzień i zasłabłam gdzie nigdy mi się to nie zdarzało przy takim badaniu. Codziennie od 5 dni się czuje tak jakby nie obecna (bez przerwy) . Niby robię wszystko w domu ale czuje się jakbym to nie na robiła , jakoś nie realne wszystko jest . W domu jest nawet Ok ale jak wyjdę np do szkoły od razu jest mi duszno , odcina mi nogi , ręce robią się mokre i serce mnie lekko kłuje. Jak pomyśle o tym ze mogę zemdleć jest gorzej. Byłam u kardiologa i wykluczył problemy sercowe. Wizytę u lekarza mam za tydzień ale strasznie się mecze , nie chodzę do szkoły bo jest to nie możliwe . Proszę o pomoc bo nie mogę normalnie funkcjonowac.
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisywane objawy wymagają rozszerzenie diagnostyki aby ustalić dokładną przyczynę problemów zdrowotnych.

Warto wykonać morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, amylaza, lipaza, próby wątrobowe, glukoza, TSH, potas, magnez, sód, witamina B12, D3, mocz badanie ogólne, kał badanie na pasożyty i obecności krwi utajonej.

Z wynikami udać się do dobrego internisty który do opisanych objawów podejdzie poważnie tym bardziej, że jest Pani bardzo młodą osobą.

Bez badania fizykalnego i dobrego zebranego wywiadu trudno jest postawić diagnozę a nie ma co wyszukiwać wymieniać czego nie jest potwierdzone badaniami diagnostycznymi i badaniem fizykalnym.

Może się okazać,że będzie wymagana diagnostyka j.brzusznej USG lub gastroskopia alb diagnostyka dolnego odcinka pokarmowego ale to już zdecyduje lekarz po dokładnym i wnikliwym badaniu fizykalnym i ocena diagnostyki laboratoryjnej oraz objawów klinicznych zdecyduje o odpowiedniej konsultacji specjalistycznej np endokrynologa, gastrologa lub innej specjalizacji.

Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz odpowiedniej zasady zdrowego żywienia.

Służę pomocą wyrazie dalszych pytań lub interpelacji diagnostyki.

Pozdrawiam

Mariusz Bek