Na co wskazują takie wyniki badań u mojego męża?

dobry wieczor moj maz wlasnie odebarl wyniki badan. Serum ferritin level 916.1 ng/mL [30.0 - 400.0] Liver function tests Serum total protein level 74 g/L [60.0 - 80.0] Serum albumin level 45 g/L [35.0 - 50.0] Serum bilirubin level 23 umol/L [0.0 - 20.0] Serum alkaline phosphatase level 115 u/L [30.0 - 130.0] Serum alanine aminotransferase level 86 u/L [0.0 - 40.0] nie wiem co o tym myslec. Badania wykonane w UK, lekarze mowia ze nie ma cie czym martwic

Lek. Bartosz Domagała

Ferrytyna jest wskaźnikiem stanu zapalnego bądź gospodarki żelazem, podwyższony jest też poziom prób wątrobowych oraz bilirubiny. Ważne jest jakie wyniki mąż miał poprzednio i z jakiego powodu były wykonane badania. Wynik nie jest do końca prawidłowy, zalecam poradę u lekarza pierwszego kontaktu