Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na co wskazują takie wyniki badania moczu u 24-latki?

Witam, zrobiłam badania moczu, które wyszły następujące: większość wyników w normie, zaś pH=5, ciężar właściwy 1,025, kwas askorbinowy 50mg/dL, nabłonki płaskie do kilku w polu widzenia, leukocyty 3-6 wpw, bakterie pojedyncze, szczawiany wapnia - liczne. Martwi mnie poziom szczawianów, co lekarz internista zignorował.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Podwyższone szczawiany bez żadnych objawów kamicy są w granicach normy. Proszę się tym nie przejmować. Pozdrawiam.

0
74 poziom zaufania

Może mieć Pani predyspozycję do wystąpienia kamicy nerkowej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy