Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na co wskazują takie wyniki po operacji usunięcia guza jelita grubego?

Witam. W grudniu mama przeszła operację usunięcia guza jelita grubego. Rozpoznanie patomorfologiczne: Adenocarcinoma G-3 coli. Maksymalny rozmiar guza 32 mm. Rak nacieka całą grubość ściany jelita, w tym tkankę tłuszczową okołojelitową i otrzewną. Stwierdza się zatory z komórek raka w cienkościennych naczyniach poza ścianą jelita. Nie stwierdza się naciekania pni nerwowych. pT4aN2bMx Dukes-C. Węzły chłonne: Wypreparowano 13 węzłów chłonnych, w tym 8 z przerzutami raka (8/13). Przerzuty o maksymalnym wymiarze 12 mm. Rak nacieka tkanke tłuszczową okołowęzłową. (poprzednie rozpoznanie z wrzesnia: Adenoza G2 coli). Konsultacja onkoloficzna dopiero w połowie lutego. Bardzo prosze o intepretację wyników. Jakie są możliwe metody dalszego leczenia? Czy zmiana z G2 na G3 w tak krótkim okresie oznacza bardzo szybki rozmów choroby - i jeśli tak czy zasadnym byłoby przyspieszenie konsultacji onkologicznej? O co pytac onkologa podczas wizyty - jakie informacje mogą być najbardziej przydatne do dalszego leczenia?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Przyczyny czerniaka

Czerniak to bardzo niebezpieczny nowotwór skóry. Może rozwijać się niepostrzeżenie. Jakie są przyczyny czerniaka? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

74 poziom zaufania

Szanowna Pani, jeśli stan zdrowia mamy na to pozwoli to lekarz zleci chemioterapię jako leczenie paliatywne. Zmiana z G2 na G3 oznacza progresję choroby. Rokowanie jest ostrożne. Bardzo istotne jest odpowiednie leczenie przeciwbólowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy