Na co wskazują te bóle w klatce piersiowej?

Od dwóch miesięcy pojawia mi się w klatce piersiowej ból. Na początku nic mu nie towarzyszyło i miał charakter nagłego kłucia trwającego kilkanaście sekund do minuty i występował kilka razy w ciągu dnia ale po badaniu ekg i rtg klatki piersiowej nic nie wykazało. Od tygodnia ból poza klatką obejmuje łączenie miedzy lewą ręką a klatką piersiową oraz mam uczucie mrowienia w lewej ręce wraz z lewą stroną twarzy. Towarzyszy temu mniejsza tolerancja wysiłku (od 2 lat ćwiczę siłowo). Przy każdym nagłym wysiłku serce pracuje zbyt intensywnie oraz pojawia się nagłe silne kłucie które po jakimś czasie mija. Dodatkowo czuję się bardziej zmęczony niż kiedyś oraz czasami mam zaburzenia równowagi co wcześniej nie występowało
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 6 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Nie lekceważył bym opisanych dolegliwościach przy prawidłowej diagnostyce EKG i obrazowej RTG klatki piersiowej.

W Pana przypadku przydało by się rozszerzyć diagnostykę laboratoryjną z krwi o której brak informacji z Pana strony która jest wymagana oraz założenia holter EKG 24 godzinny który da odpowiedź na zgłaszane przez Pana dolegliwości ze strony układu sercowo naczyniowe.

Wymagana konsultacja lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty aby się przyjrzeć Pana dolegliwościami aby wykluczyć lub potwierdzić zaburzenia całego układu ruchomego które mogą dawać opisane przez Pana objawy tym bardziej, że ćwiczy Pan siłowo.

Zachęcam więc do skorzystania z konsultacji swojego lekarza pierwszego kontaktu który po dokładnym zebranym wywiadzie ale przede wszystkim badaniu fizykalnym zaleci odpowiednie zalecenia np opisaną wyżej diagnostyka połączona z konsultacją lub wizyta komercyjna u specjalisty medycyny sportowej (ortopeda) lub fizjoterapeuty.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk