Na co wskazują te bóle w nadbrzuszu u 31-latki?

Witam Mam 31 lat i borykam sie z bolem w nadbrzuszu. Jest on gniotacy i uciskajacy i bardzo niekomofortowy. Przy tym wzdety i twardy brzuch. Bole i wzdecia moga wystepowac na czczo i po jedzeniu. Nie trwa to nieustannie tylko potrafi boles po zjedzeniu czegos tlustego lub ciezkiego. Duzo mi sie odbija. Jeszce chcialam wspomniec ze z 8 lat temp malam Robiona gastroskopie I wyszlo zapalenie zoladka przez bakterie. Dostalam antibiotics na eradykqcje. Czy jest mozliwe ze to nawraca lub ze mam wrzody? Dziekuje
KOBIETA, 32 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry.

W tym przypadku wymagana jest konsultacja i odpowiednią diagnostyka przewodu pokarmowego u gastrologa który jest odpowiednim specjalistą w opisanych objawach.

Do czasu wizyty warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu przeprowadzenia badania fizykalnego ( palpacyjne badanie jamy brzusznej ) oraz dokładny zebrany wywiad pozwoli na ocenę i odpowiednią diagnostykę.

Objawy mogą sygnalizować nasilenie choroby wcześniejszych zmian przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk