Na co wskazują te drętwienia i zawroty głowy?

Witam, od dwóch lat męczą mnie pewne dolegliwości. Jestem nastolatką i zawsze prowadziłam raczej aktywny i normalny tryb życia. Nie jestem też otyła. Dwa lata temu pierwszy raz obudziłam się w nocy z dziwnym uczuciem odrętwienia, zawrotami głowy i dezorientacją. Trwało to dobre kilka godzin. Od tamtej pory takie objawy zdarzają się notorycznie, np. 2 lub 3 razy w miesiącu. Czasami przez kilka dni pod rząd. Z biegiem czasu problem się nasilił, np. przez kilka dni odczuwam nieustający szum w uszach, zwłaszcza w lewym uchu i gorzej na nie słyszę. Do tego mam silne zawroty głowy i uczucie dezorientacji. Dzieje się to często przy leżeniu i zasypianiu - próbuję zasnąć, już prawie śpię i w pewnym momencie zrywam się z uczuciem oszołomienia i ogromnymi zawrotami głowy, a przede wszystkim ciężko mi się wtedy wysłowić. Dzieje się to przez kilka godzin, np. gdy zaczyna się o 22 to za każdym razem jak próbuje zasnąć jest to samo, w ogóle nie mija aż w końcu po kilku godzinach po prostu zasnę ze zmęczenia mimo zawrotów głowy. Oprócz długotrwałego szumu w uszach zdarza się też kilkudziesięcio-sekundowy pisk oraz dziwne strzykanie w uchu. Często zdarza się też osłabienie kończyn i uczucie jak "przez mgłę". W ciągu tych dwóch lat kilkukrotnie zdarzyło się, że dopadło mnie tak wielkie osłabienie iż nie mogłam unieść czegokolwiek w rękach i mówić. Jest jeszcze jeden objaw - ból kręgosłupa, odcinka szyjnego. Dwa lata temu było to niewinne chrupanie karku i czasem ból, dzisiaj nie mogę utrzymać głowy prosto dłużej niż 2 minuty, dając głowę do góry po chwili drętwieje mi kark i ręce, szyja ciągle chrupie, patrząc na tablicę muszę co jakiś czas schylić głowę żeby odpoczęła bo drętwieję. Przypominam, że jestem bardzo młodą osobą. Dodam jeszcze, że w zasadzie od zawsze sporadycznie zdarzały mi się problemy z połykaniem i duszności, czasami były epizody trwające każdej nocy przez miesiąc, ale to głównie gdy byłam młodszym dzieckiem, np. 7 lat. Zawsze prowadziłam aktywny tryb życia, a od tego 14. roku życia występuje tendecja spadkowa i jestem coraz bardziej niewydolna mimo, że nie przestawałam się ruszać. Do jakiego lekarza się z tym udać i co to może być?

Dzień dobry,

opisane objawy wymagają stacjonarnej wizyty u dobrego laryngologa który oceni Pani objawy po badaniu laryngologicznym. Opisane dolegliwości mogą mieć różne przyczyny które wymagają dokładnej diagnostyki laryngologicznej ale również neurologicznej ze względu na dolegliwości z kręgosłupem szyjnym który wymaga diagnostyki obrazowej również CUN.

Proszę nie bagatelizować objawy opisane lecz zgłosić się do wyżej wymienionych specjalistów kolejność nie ma znaczenia może być być neurolog a później laryngolog.

Pozdrawiam