Na co wskazują te guzki na kości?

Mam 34 lata. Od kilku lat mam wyczuwalny, bolesny przy dotyku guzek na kości piszczelowej. Kilka lat temu wykonywałam zdjęcie RTG zmiany, jak przyczynę podjerzewano uraz. W tym tygodniu wykonałam kolejne zdjecie RTG zmiany, okazało się, że jest większa. W opisie zdjęcia (robiłam również kolana z uwagi na ból) wskazano: "W stawach kolanowych zaostrzenie guzków wyniosłości miedzyklykciowej. Oselkowate, wewnętrzne pogrubienie okostnej na dl. 36 mm w obrębie końca bliższego kości piszczelowej - do dalszej diagnostyki". Obecnie czekam na wizytę u lekarza ogólnego w celu uzyskania skierowania do specjalisty. Czy w takiej sytuacji w pierwszej kolejności udać się do ortopedy czy reumatologa? Od kilku dni odczuwam nasilony ból kończyn dolnych, również w nocy i nad ranem, osłabienie mięśni również w rękach, ale nie wiem czy to może e być powiązane? Na co opisana na podstawie zdjęcia zmiana może wskazywać? Będę bardzo zobowiązana za wszystkie wskazówki.

Dzień dobry,

lekarz ogólny po zapoznaniu się z całą dokumentacją medyczną oraz badaniem fizykalnym zdecytuje czy skierować do lekarza ortopedy czy reumatologa.

Na pewno wymaga Pani dalszej diagnostyko laboratoryjnej oraz obrazowej MR lub TK.

Pozdrawiam