Na co wskazują te kłucia w boku?

Witam Od długiego czasu mam lekki ból brzucha w lewym dolnym boku o charakterze czasem kłującym, a czasem rozpychającym na różnej wysokości. Ból bo dłuższym wysiłku lub nawet chodzeniu promieniuje do pleców również lewym dolnym boku dokładnie w tzw. dołku. Ginekologicznie wszystko dobrze, prześwietlenie stawu biodrowego nic nie wykazało oprócz prawostronnej skoliozy. W stolcu sporo śluzu, czasem niestrawione resztki pokarmu. Jakie badania powinnam wykonać? Proszę o poradę.
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisany objawy wymagają stacjonarnej konsultacji gastrologa.

Przed wizytą dobrze było by wykonać diagnostykę z krwi, morfologia z rozmazem, OB, CRP, enzymów wątrobowych i trzustkowych, diagnostyka obrazowa np USG jamy brzusznej.

Aby odpowiednio ustalić przyczynę opisanych objawów wymagana jest również badanie fizykalne palpacyjne które wykona lekarz na stacjonarnej wizycie zapozna się z diagnostyką i zleci odpowiednią dodatkową diagnostykę o ile będzie wskazana no kolonoskopia lub gastroskopia aby zlecić odpowiednie leczenie

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk