Na co wskazują te napady bólu okolicy skroni?

Witam. Pierwszy raz zdarzyło się to w grudniu, a drugi raz dziś. Mianowicie gwałtowny i nagły ból głowy w okolicy skroni, nieco nad okiem. Było to bardzo silne, jednorazowe szarpnięcie/uderzenie, trwające około 3 sekund, jakby coś tam pękło. Po 3 sekundach ból się rozszedł do oka i zniknął. Czytałam o nerwobólach, jestem na etapie nawrotu nerwicy lękowej, czy to może mieć z tym związek? Skąd bierze się taki ból i czy to niebezpieczne?
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisane objawy mogą ale nie muszą mnieć związek z nawrotu zaburzeń nerwicy lękowej.

Aby to potwierdzić lub wykluczyć dobrze by było udać się do specjalisty neurologa który po dokładnym wywiadzie i badaniu neurologicznym oceni Pani objawy czy ma to związek neurologiczny.

Jeśli okaże się, że jest to nawrót choroby nerwicy lękowej będzie wymagana konsultacja psychiatry/psychologa.

Pozdrawiam