Na co wskazują te silne bóle kręgosłupa u 19-latki?

19 letnią córkę od ok. 2 miesięcy boli kręgosłup lędźwiowy przy pochylaniu i podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Ortopeda przy badaniu fizykalnym zlecił rezonans magnetyczny. Niczego nie stwierdził, nie powiedział co podejrzewa. Bardzo się martwię, że to coś ogromnie poważnego. Czy standardowo zleca się rezonans? Co jej może być? Dodam, że wielokrotnie pomagała przy np. przesuwaniu mebli
KOBIETA, 18 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Odpowiadając na pytanie a więc opisane dolegliwości mogą być związane z dyskopatią, złamaniem trzonu kręgu lub przesunięciu kręgu.

Lekarz ortopeda zlecił odpowiednią diagnostykę co do opisanych dolegliwości oraz w przeprowadzeniu badania fizykalnego.badanie RM w tym przypadku jest najdokładniejszym badaniem diagnostycznym wskazanego obszaru.

Pozdrawiam