Na co wskazują te wyniki badań moczu u 35-latk?

Witam. Robiłam 4 dni temu wyniki i w badaniu moczu wyszły leukocyty 529 i erytrocytów 4. Co to może oznaczać? Miesiąc wcześniej wyszło w moczu zakażenie i brałam leki. Teraz po sikaniu papier jest różowy tak jakby krew. Proszę o poradę
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Nie podała Pani pełnego wyniku analizy moczu, w jakich wartościach wystąpiły pozostałe parametry. To bardzo istotne informacje, gdyż każdy wynik należy rozpatrywać całościowo, biorąc pod uwagę ogólny stan organizmu oraz istniejące objawy.

W pierwszej kolejności zalecamy konsultacje z lekarzem internistą, aby po badaniu przedmiotowym i analizie badań zdecyduje o dalszym leczeniu i ewentualnym rozszerzeniu diagnostyki.

Warto by wykonać dodatkowo posiew moczu oraz USG jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem nerek oraz pęcherza moczowego.

Biorąc pod uwagę występującą wartość leukocytów, można by przypuszczać, że występuje stan zapalny lub nawrócenie ostatniego zakażenie układu moczowego.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/liczba-krwinek-w-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-drog-moczowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty