Na co wskazuje mój opis badania piersi?

tydzien temu bylm na usg piersi. pani dr kazała udać mi sie po skierowanie na biopsje. nie wiem, dlaczego nie mogla mi go sama wypisac..ja wystraszona nawet nie zapytalam dokad sie udac. "w SL na godz 12 zmiana hipoechogeniczna ok 8x6,5x10 mm -FA ? wskazana BACC; poza tym zmian ogniskowych litych i torbielowatych nie uwidoczniono. w dolach pachowych patologicznych wezlow chlonnych nie uwidoczniono. kategoria BIRADS USG :3. badanie kontrolne za 6msc." prosze o pomoc

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

FA oznacza podejrzenie fibroadenomy - zmiany łagodnej, często występującej u młodych kobiet. BIRADS 3 oznacza zmianę prawdopodobnie łagodną ze wskazaniem kontroli za 6 miesięcy. Nie powinno być powodu do niepokoju. Oczywiście proszę wziąć skierowanie na biopsję, rozwieje to wszystkie wątpliwości.