Na co wskazuje poziom Ca19-9 i glukozy?

Witam z wyników wyszło mi podwyższone CA 19-9 ( wynik 3,82) i glukoza ( wynik 105) , czy powinnam się martwić? Reszta wyników jest w miarę dobra
KOBIETA, 37 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Niewielkie podwyższone CA 19-9 może świadczyć np o stanach zapalnych wątrobowy i trzustki.

Co do wyniku glukozy również wynik jest niewiele podwyższony może świadczyć, stan przedczukrzycowy.

Obydwa wyniki badań wymagają konsultacji lekarza zlecającego diagnostykę lub lekarza pierwszego kontaktu który w trakcie dokładnego zebranego wywiadu i badania fizykalnego będzie mógł dokładnie ocenić diagnostykę i zaleci dodatkową diagnostykę z krwi oraz obrazową która wykaże powód nieprawidłowościach w badaniu z krwi.

Pozdrawiam