Na co wskazuje taka wysypka u 22-latki?

Mam dziwna wysypkę i zaczyna się pojawiać wszędzie. Na pachwinach, pośladkach, pod pachami, na brzuchu na żebrach, pod pachami. Nie swędzi mnie ona ani trochę. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry

Pojawienie wysypki na ciele może mieć różne przyczyny od reakcji alergicznej przez zatrucia lekami i kontakt substancją chemiczną np jodem, po choroby zakaźne, zarówno pochodzenia wirusowego, jak i bakteryjnego.

Aby dokładnie ustalić powód występujący u Pana objaw wskazana jest stacjonarna wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu/rodzinnego który przeprowadzi dokładny wywiad i Panamie fizykalne po którym zdecyduje o dalszym postępowaniu np zleci konsultacje do odpowiedniego specjalisty np dermatologa lub alergologa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk