Na co wskazuje taki wynik u 51-latka z nadciśnieniem tętniczym?

Witam.Od lat choruje na nadcisnienie tetnicze.U nas w rodzinie jest to uwarunkowane genetycznie.Bardzo prosze o interpretacje wyniku badania: Zla jakosc opisanych projekcji Nieznacznie poszerzona opuszka aorty i aorta wstepujaca. Powiekszony lewy przedsionek LAVI 42ml/m2, prawa komora na gornej granicy normy. Przerost scian LK,szczegolnie PMK,bez cech zawezania LVOT. Kurczliwosc globalna LK dosc dobra,EF ok 55% ,odcinkowe zaburzenia kurczliwosci do jednoznacznej oceny. Obnizona funkcja odksztalcenia podluznego:GLS-14%. Naplyw mitralnyo typie uposledzonej relaksacji. Czynnosc skurczowa PK dobra TAPSE 27mm;18cm/s Aparat zastawkowy-morfologicznie i czynnosciowo bez istotnych zmian.Slad MI i TI ZGD 1,9cm ,podatna oddechowo. Moj wiek to 51 lat. Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

Szanowny Panie, powiększony przedsionek jak i przerost lewej komory bardzo często są wynikiem źle leczonego nadciśnienia tętniczego, co może skutkować rozwojem niewydolności serca. Radziłbym udać się do kardiologa. Pozdrawiam