Na co wskazuje ten guzek na podniebieniu?

Witam To bardzo twady guzek na podniebieniu twardym . Dopiero to zauważyłam nie mam pojęcia ile czasu to mam bo nie boli, umówiłam sie do lekarza rodzinnego ale dopiero w przyszlym tygodniu,nie daje mi to spokoju ,czy może to być coś innego niż rak?
KOBIETA, 35 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisana zmiana która Pani niepokoi wymaga konsultacji stacjonarnej u lekarza pierwszego kontaktu lub laryngologa.

Wizyta stacjonarna da możliwość prostego badania przedmiotowego podniebienia ocenić wstępnie charakter zmiany oraz wydać zalecenia co do dalszego procesu diagnostyczno-leczniczego.

Opisana zmiana nie musi oznaczać nowotwór lecz np zmiana urazowa lub mieć podłoże stanu zapalnego i dla tego proszę być dobrej myśli udając się do lekarza na ustalony termin wizyty na której wszystko zostanie wyjaśnione z czym ma się do czynienia.

Proszę nie lekceważyć takich zmian lecz udać się na ustalony termin wizyty.

Również można jeśli jest szybszy termin np do stomatologa który również może ocenić zmianę a konsultacja przyda się dla lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam