Na co wskazuje wynik PLT u 2-latka?

Dzień dobry, robiłam mojemu syn morfologię krwi, ktory ma 2,6 lata badania I wyszło mu ze ma za duzo płytek krwi aż 556 powinnam sie martwić?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisany wynik wymaga konsultacji z lekarzem pediatry który oprócz wyniku wykona dokładny wywiad i badanie fizykalne porównując wynik z objawami klinicznymi dziecka.

Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza pediatry lub lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam