Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Leczenie endodontyczne jest specjalistycznym postępowaniem koniecznym w przypadku powikłań choroby próchnicowej. Polega na usunięciu zainfekowanych tkanek (nerwu) i bakterii z labiryntu kanałów korzeniowych wypełniających wnętrze zęba. Uwieńczeniem leczenia jest trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych w trzech wymiarach. Używamy do tego dobrze sprawdzonych systemów płynnej gutaperki.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam. Leczenie kanałowe zęba, to leczenie nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, czyli nerwu i naczyń krwionośnych znajdujących się wewnątrz zęba. Przyczyną chorób miazgi są bakterie, które do wnętrza zęba dostają się poprzez ubytek próchniczy, szczelinę między wypełnieniem a zębem lub pęknięcia. Miazga zęba zaatakowana przez bakterie obumiera a bakterie przedostają się poza wierzchołek korzenia zęba i powodują stan zapalny kości dookoła korzenia (ropień).

0

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Przyczyną wdrożenia leczenia kanałowego jest najczęściej nieleczona próchnica lub uraz zęba.
Polega ono na:
usunięciu zakażonej miazgi zęba z komory oraz kanałów korzeniowych - w przypadku leczenia pierwszorazowego, lub na usunięciu zakażonego bądź nieszczelnego materiału z kanałów korzeniowych - w przypadku leczenia powtórnego
opracowaniu mechanicznym kanałów korzeniowych oraz ich dokładnym odkażeniu
wypełnieniu tak przygotowanego systemu kanałów w wymiarze 3D
szczelnym odbudowaniu przeleczonego kanałowo zęba

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy