Na czym polega nieoperacyjna korekta nosa nićmi?

Na czym polega nieoperacyjna korekta nosa nićmi? Czym różni się od korekty kwasem hialuronowym i botoksem.Jakie efekty można usyskać?

W celu zmiany kształtu nosa metodą nieoperacyjną stosuje się zwykle kwas hialuronowy który daje dobre efekty. W niektórych przypadkach stosowany jest dodatkowo Botox. Niciami PDO można poszerzyć zastawkę nosa czyli poprawić drożność nosa, zrotować czubek nosa ku górze, poprawić napięcie skóry bocznej ściany nosa itd. Nie ma lepszej czy gorszej metody, dobiera się ją do potrzeb danego pacjenta.

Witam serdecznie, najlepiej jest udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu nosa i ustaleniu jakie chce Pani po zabiegu uzyskać efekty lekarz dobierze dopiero odpowiednia metodę.

Do najczęściej stosowanych metodnieoparecyjnej korekty nosa należą zabiegi z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Nićmi chirurgicznymi równiez można wykonać taka korektę,ale metodę powinien wybrać lekarz po konsultacji.