Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na czym polega operacja oczu?

Dzień dobry, jestem dziewczyną i mam 15 lat... Od urodzenia choruję na astygmatyzm, nadwzroczność i zeza, który się powoli zmniejsza... Noszę szkła cylindryczne, w prawym -0,5, w lewym -3 . Chciałabym zrobić operację, na czym ona polega i czy mogę zrobić sobie ją w moim wieku? Bo lekarz mi na to nie pozwala... Czytałam gdzieś w internecie, że ludzie po prostu przestawali nosić okulary i im się astygmatyzm ustabilizował, można powiedzieć nawet, że się zmniejszył z czasem - czy jest taka możliwość, żeby u mnie też się tak stało? A może mogłabym spróbować szkła kontaktowe?
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Leczenie zaćmy - jak znaleźć najlepszą soczewkę?

Witam !
Jeżeli mowa o chirurgii refrakcyjnej - laserowej korekcji wzroku, czyli zabiegu wykonanym na rogówce, to po pierwsze jest Pani faktycznie za młoda, a po drugie przeszkodą może być zez, który często przebiega z niedowidzeniem.
Warunkiem podstawowym jest stabilizacja wady przez co najmniej rok przed zabiegiem, a w tym wieku to niemożliwe, gdyż Pani oczy rosną razem z Panią. Z tego samego względu może też w ciągu najbliższych lat zmienić się wartość astygmatyzmu.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będą faktycznie soczewki kontaktowe.
Pozdrawiam

Specjalista chorób oczu, współautorka wielu publikacji w czasopismach okulistycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy