Na czym polega przetaczanie krwi?

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu bardzo źle się czułam, słabłam i po każdym większym wysiłku waliło mi serce tak że musiałam się położyć. W końcu zamówiłam domowa pielęgniarkę do pobrania krwi -do przychodni bym nie doszła - dziś przyszła p. Doktor z diagnozą głębokiej anemii. Wypisała skierowanie na przetaczanie krwi. Boję się leżenia w szpitalu... Czy przetaczanie jest zabiegiem jak oddawanie, czy to dłuższy pobyt?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Krew przetacza się przez wkłucie obwodowe [wenflon] do żyły. Wart aby podczas pobytu została przeprowadzona diagnostyka z jakiego powodu ta anemia u Pani występuje. Proszę się nastawić na dłuższy pobyt. Pozdrawiam.