Na czym polega przewlekła nadczynność tarczycy?

Na czym polega przewlekła nadczynność tarczycy? Czy jest możliwość ze wyniki same czaem są dobre a czasem zle bez żadnej przyczyny?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nadczynność tarczycy to stan, w którym gruczoł produkuje zbyt wiele hormonów. Przyczyną może być zarówno pierwotna choroba gruczołu jak i wtórne nieprawidłowości ośrodków nadrzędnych.

witam, przewlekła, to znaczy ma się na stałe niestety. nie ma tak żeby wyniki były złe i dobre na zmianę bez przyczyny- napewno przyczyna istnieje, proponuję wybrać się do endokrynolgoa i ustalić leczenie. pozdr

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przewlekła nadczynność tarczycy można stwierdzić, gdy nieprawidłowości utrzymują się ponad 3 miesiące. Istnieje prawdopodobieństwo samoistnego wyrównania gospodarki hormonalnej. Niemniej jednak konieczne jest wdrożenie leczenia.