Na czym polega psychoterapia przy leczeniu nerwicy lękowej?

Na czym polega psychoterapia? Witam chciałabym się zapytać na czym polega psychoterapia ( leczę się na nerwicę lękową). Kiedy będę wiedziała że powinnam już ją zakończyć? Co powinnam zrobić żeby jak najlepiej z niej skorzystać? Dodam że chodzę na taką terapię od 4 m-cy. Rozmawiam na niej o swoich problemach itd. Ale może czegoś nie widzę? Co powinnam zauważyć? Proszę o poradę, wytyczne by jak najlepiej wykorzystać ten czas terapii. Z góry serdecznie dziękuję

Proszę zapytać najlepiej swojego psychoterapeutę. Jeżeli odpowiedź będzie dla Pani niewystarczająca najlepiej skonsultować sprawę z innym specjalistą psychologiem.

leczenie metodami psychologicznymi, głownie poprzez rozmowę, ogólnie to próba zmiany mechanizmów radzenia sobie ze stresem i z emocjami na bardziej pozytywny jeśli chodzi o skutek z punktu widzenia pacjenta (klienta)