Na czym polega wstawienie implantu BACJAC?

Na czym polega wstawienie implantu BACJAC. Czy coś się usuwa. Jak długo trwa operacja.Jak duzy jest szew.W jakim czasie po operacji można się rehabilitować. Czy w czasie jednej operacji można założyć więcej implantów.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeśli chodzi o wstawianie implantów tego typu, to pacjenci, a raczej ich organizmy reagują bardzo różnie. Często już po kilku dobach pacjent może wstać. Implant ten jest przeznaczony dla pacjentów ze stenozą odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz innymi podobnymi wadami w tym obszarze. W trakcie operacji nie usuwa się ani kostnych ani miękkich fragmentów tkanek. Proszę porozmawiać ze swoim neurochirurgiem bądź ortopedą na temat szczegółów operacji.