Na czym polegają moje wahania glikemii?

Witam, od dłuższego czasu mam problem ze zbyt częstym spaniem. Zazwyczaj kiedy zjem jakiś posiłek chodzę pół przytomna i kładę się spać . Dzisiaj postanowiłam zmierzyć cukier przed posiłkiem (114mg/dL , 15:04) ponad gozine po (334mg/dL 16:30) i kolejny pomiar (123mg/dL) . Oczywiście pół godziny po posiłku juz spałam . Czy może mi ktoś wytlaczyc na czym polegają moje wahania glikemii i czy wiąże się to z jakąś choroba ? Serdecznie pozdrawiam. Weronika lat21

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, czy choruje na cukrzucę i przyjmuje jakieś leki. Najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci badanie na glukozę na czczo, potem ewentualnie na OGTT.