Na ile godzin przed operacją można podać dziecku mleko i wodę?

Witam. Moje 3 letnie dziecko bedzie mialo operacje na oczka bo ma zeza rozbierznego , bedzie robiony zabieg pod znieczuleniem ogolnym ma byc naczczo ale do szpitala musimy dojechac 30 km a gdy tylko sie obudzi chce mleko.moje pytanie brzmi ile godzin wczesniej moge dac jej mleko i ile czasu przed operacja moge podac jej wode. Mam jeszcze jedno pytanie moje dziecko ma chorobe lokomocyjna czy moge podac jej syrop lokomotiv? Mieszkamy w Belgi i tu bedzie ten zabieg a lekarza moge nie zrozumiec dokladnie wiec pytam tu. Prosze o odpowiedz

Szanowna Pani, zwyczajowo mleko jak i wodę można podać do 2h przed zabiegiem, tak może podać Pani syrop