Na jaką chorobę wskazują moje badania?

W badaniu endoskopowym podczas kolonkoskopii lekarz opisał, że to rak esicy. Pobrano wycinki do badań i jest niezgodność, ponieważ na wyniku wycinków hispatologicznych pisze, że to gruczolak kosmkowy o niskim stopniu dysplazji. Kto ma rację???

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz na podstawie badania kolonoskopowego podejrzewał raka - zmiana najpewniej wyglądała na złośliwą i takie dał wstępne rozpoznanie dla lekarza patomorfologa. Jednakże w pobranych wycinkach lekarz patomorfolog stwierdził obecność gruczolaka kosmkowego. Jest to zmiana łagodna, ale taka, która z czasem może mieć zwiększony potencjał do transformacji w zmianę złośliwą. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż nie podał Pan, czy zmiana została usunięta w całości.

Lek. Tomasz Budlewski

badanie histopatologiczne jest wiążące aczkolwiek gdy występuję duże prawdopodobieństwo raka to konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie, sądzę, że konieczna jest także wizyta u onkologa.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.