Na jaką chorobę wskazuję mój test krwi?

Witam. Mam 31 lat. Wykonalem test krwi w angli ktory wskazal: Liver function test , serum alanine aminotransferase level (XaLJx) powyzej normy: 56iu/L [<41.0]. Moje pytanie to co oznacza taki wynik? Jakie choroby oraz przez co spowodowane?

Jest to nieznaczne podwyższenie ALT. Taki wynik może wystąpić po zwykłej niestrawności , po przyjęciu niektórych leków np. przeciwbólowych, u pacjentów przyjmujących statyny, po wypiciu alkoholu ale również w chorobach wątroby . Należy za około 2 - 4 tyg powtórzyć badanie i wtedy może nawet przy okazji wykonać badanie innych markerów watroby i dróg żółciowych.