Na jaki czas powinienem przerwać masturbację?

Mam 20 lat, od jakiegoś czasu masturbowałem się regularnie, ok 5 razy w tygodniu (w tym średnio raz podczas porno). Czasem 2 razy dziennie, czasem z przerwami na kilka dni. Trwało to ok. 3 miesięcy. Zauważyłem, że znacznie trudniej jest teraz osiągnąć mi wzwód. Penis już nie jest wrażliwy. 3 miesiące temu wystarczyło kilkanaście sekund dotyku by osiągnął 100 %, teraz kilka minut czasem nie daje 50 %, nie jestem w stanie osiągnąć wzwodu. Ostatni raz seks uprawiałem 4 miesiące temu, wszystko było jak powinno. Teraz znów wracam do spotykania się z kobietą. Czy mniejsza wrażliwość na dotyk własnej ręki sprawi, że trudniej będzie też z kobietą? Na jaki czas powinienem przerwać masturbację by się mniej więcej zresetować? Nie jestem uzależniony od porno, 8/10 razy, gdy się masturbowałem było bez "pomocy wizualnych." Wcześniej nie masturbowałem się prawie wcale - z wyboru.

proszę całkowicie zrezygnować z masturbacji, efekty powinny być widoczne po kilku dniach