Na jakie produkty uważać przy dnie moczanowej?

Witam mam 20 lat niedawno stwierdono u mnie dne moczanowa. Rozumiem że muszę ograniczyć alkohol ryby i różne mięsa. W związku z tym że ćwiczę na siłowni to czy muszę jakoś uważać na niej? Czy mogę brać białko i czy takie potrawy jak kurczak z ryżem mogą być?

Witam serdecznie,
dieta dla osób chorujących na dnę moczanową powinna opierać się głównie o produkty takie jak:
- warzywa ( z wyjątkiem szpinaku, groszku zielonego, szczawiu, fasolki szparagowej)
- owoce (wykluczony rabarbar)
- produkty mleczne takie jak: mleko, napoje fermentowane, sery białe chude
- zboża
- jaja
- w ograniczonych ilościach mięsa, które najlepiej jest gotować w dużej ilości wody
- do picia polecane są herbaty owocowe i ziołowe oraz woda wysoko zmineralizowana

Przeciwwskazane są natomiast takie produkty jak:
- Wyciągi z kości i mięsa ( w tym zupy i sosy na wywarach)
- Podroby (serca, nerki, śledziona, itp.)
- Dziczyzna
- Baranina
- Sardynki, śledzie, szproty
- sery żółte, pleśniowe, ser biały tłusty
- Czekolada
- Kawa naturalna
- Herbata
- Kakao
- Rośliny strączkowe: Soczewica, groch, fasola, bób;
- Grzyby (dozwolone w diecie pieczarki)
- Konserwy
- Tłuszcze zwierzęce – smalec
- Alkohol
- Potrawy smażone, pieczone

Wspomniana przez Pana potrawa - ryż z kurczakiem, może wystąpić w jadłospisie jako jedna z pięciu. Rekomenduje aby ten posiłek spożyć z dużą ilością warzyw. W pozostałych 4 posiłkach sięgać po produkty z listy rekomendowanych. Na pewno nie należy spożywać ryżu z kurczakiem kilka razy dziennie.
Odżywki białkowe sugeruję odstawić.
Pozdrawiam,