Na jakiej podstawie okulista wypisuje zlecenia na okulary?

Mam nietypowe pytanie. Czy okulista wypisuje zlecenia na okulary na podstawie wyników np z foroptera czy innych urządzeń pomiarowych czy tych okularów które się zakłada z wybranymi soczewkami na próbę przez pacjenta. Pytam bo obawiam się że podczas mojego 10 min sprawdzania doboru szkieł przesunęłam coś ma tych okularach. Czy jest to możliwe? Pozdrawiam

Szanowna Pani, bez obaw, lekarz wystawia skierowanie na podstawie całościowego badania