Na który kierunek studiów powinnam się zdecydować?

Mam jeszcze jedno pytanie: jestem przyjęta na dwa kierunki studiów: zdrowie publiczne oraz psychopedagogikę opiekuńczo-terapeutyczną. Oba kierunki bardzo mnie interesują, dlatego mam duży problem z podjęciem decyzji, który z nich powinnam wybrać - stosowałam już metodę wypisywania plusów i wyszedł mi remis:(

Nie wiem także, który z nich będzie bardziej przyszłościowy. Muszę podjąć w niedługim czasie decyzję. Gdy pytam o zdanie innych odpowiadają mi, że to mój wybór, a ja naprawdę nie wiem. Co zrobić? Chciałabym jakiejś sensownej podpowiedzi, którą mogłabym w jakiś sposób się pokierować. Chciałabym wybrać dość rozsądnie, ale nie potrafię, więc na jakiej zasadzie mam to zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

Witaj!

Chciałabym, abyś pamiętała, że wybór kierunku studiów w dużej mierze nie zadecyduje o Twoich zainteresowaniach, a tym bardziej o wykonywanym zawodzie w przyszłości.

Wymienione przez Ciebie kierunki różnią się specyfiką oddziaływania, dlatego są atrakcyjne dla Ciebie. Zastanów się jednak w jakim zawodzie czułabyś się lepiej. Pamiętaj również, że możesz zawsze rozpocząć drugi kierunek- teraz jest to bardzo popularna metoda łączenia swoich zainteresowań.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty