Na który kierunek studiów powinnam się zdecydować?

Mam jeszcze jedno pytanie: jestem przyjęta na dwa kierunki studiów: zdrowie publiczne oraz psychopedagogikę opiekuńczo-terapeutyczną. Oba kierunki bardzo mnie interesują, dlatego mam duży problem z podjęciem decyzji, który z nich powinnam wybrać - stosowałam już metodę wypisywania plusów i wyszedł mi remis:(

Nie wiem także, który z nich będzie bardziej przyszłościowy. Muszę podjąć w niedługim czasie decyzję. Gdy pytam o zdanie innych odpowiadają mi, że to mój wybór, a ja naprawdę nie wiem. Co zrobić? Chciałabym jakiejś sensownej podpowiedzi, którą mogłabym w jakiś sposób się pokierować. Chciałabym wybrać dość rozsądnie, ale nie potrafię, więc na jakiej zasadzie mam to zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

Chciałabym, abyś pamiętała, że wybór kierunku studiów w dużej mierze nie zadecyduje o Twoich zainteresowaniach, a tym bardziej o wykonywanym zawodzie w przyszłości.

Wymienione przez Ciebie kierunki różnią się specyfiką oddziaływania, dlatego są atrakcyjne dla Ciebie. Zastanów się jednak w jakim zawodzie czułabyś się lepiej. Pamiętaj również, że możesz zawsze rozpocząć drugi kierunek- teraz jest to bardzo popularna metoda łączenia swoich zainteresowań.

Pozdrawiam