Nabrzmiałe piersi i nudności

Witam,

stosujemy z chłopakiem zabezpieczenie w formie prezerwatywy, aczkolwiek nie byłabym pewna, że było to w pełni skuteczne w tym miesiącu. Okres spóźnia mi się około tydzień. Z niepokojących objawów mam nabrzmiałe bolące przy dotyku piersi, lekkie nudności.
Dodam, że ból piersi trwa już 2 tygodnie, a przez pierwszy tydzień towarzyszył mu kujący ból jajnika. Ponadto przy stosunku czuję ból nie do wytrzymania. Wieczorem miewam wzdęcia brzucha, a w międzyczasie miałam zapalenie pęcherza.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Objawy, takie jak nabrzmiałe piersi czy nudności, rzeczywiście mogą towarzyszyć ciąży, ale są to objawy niecharaktersystyczne i nie stanowią podstawy do rozpoznania ciąży. Dlatego w celu rozwiania wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.

Natomiast ból przy stosunku, kłucie w jajniku  może wskazywać na infekcję w obrębie narządu rodnego - co by również mogło spowodować opóźnienie miesiączki. Zwłaszcza, że przebyła Pani niedawno również infekcję pęcherza moczowego. Nie zawsze takim infekcjom musi towarzyszyć ból i pieczenie.  Dlatego proponuję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia obecności infekcji - sam dokładniejszy wywiad i badanie ginekologiczne mogą być rozstrzygające.

Serdecznie pozdrawiam!