Nachodzenie dziąseł na jedynki u 2-latka

Dzien dobry mam pytanie. Moj synek ma 2 latka i ostatnio zauwazylam ze dziasla zaczely mu nachodzic na jedynki. Co moze byc tego przyczyną?

Witam.
Nic Pani nie pisze o stanie zdrowia swojego synka, stany przerostowe dziąseł mogą świadczyć o prozaicznym stanie zapalnym spowodowanym złą higieną czy próchnicą. Mogą również występować na skutek zażywania pewnych leków lub u dzieci chorujących na alergię, czy też być objawem poważniejszych schorzeń. Proszę pokazać dziecko dentyście który stwierdzi przyczynę przerostu dziąseł u Pani synka.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Witam ,
Jeżeli higiena jest prawidłowo zachowana i nie krwawią dziąsła, to proszę się udać do swojego dentysty,lub periodontologa (specjalista od dziąseł) w ostateczności do dermatologa,
Istnieje bowiem b.rzadka choroba: przyrost dziąseł, ale wydaje mi się, iż to kwestia złej higieny. Małe dzieci nie potrafią z tym sobie radzić należy mu pomóc myć jame ustną . Nie pozwolić na spożywanie słodkość , nawet napojów , które są słodzone. po umyciu zębów wieczorem.
Powodzenia
Lek.stom M.Hirchy-Żak

Prawdopodobnie problemem jest stan zapalny dziąsła spowodowany nieprawidłową higieną. Nic nie napisała Pani o higienie jamy ustnej syna. Dzieci w wieku 2 lat nie potrafią same dobrze szczotkować ząbków. Po "zabawie" szczoteczką powinna Pani szczotkować dokładnie wszystkie ząbki przynajmniej 2 razy dziennie.