Nacięcie ropnia przy zębie

Miałem ropień koło zęba numer 4 na górze był bardzo zniszczony z purchnicą ząb został usunięty ropa narastała od wewnątrz jamy ustnej. Dzisiaj mija drugi dzień od zabiegu chirurg/stomatolog zrobił nacięcie by ta ropa wyszła. Zrobiły mi się 2 skrzepy jeden chyba od zębodołu a drugi od tego nacięcia podniebienia/dziąsła. Mija drugi dzień ból już minął ale duża bulwa jak była tak jest, zajmuje powierzchnie 1/4 podniebienia. Czy ta bulwa ropna zniknie samoczynnie? Kiedy zejdą te skrzepy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie konieczna jest powtórna wizyta u stomatologa, ktory po zbadaniu oceni wskazania do ponownego nacięcia i włączenia antybiotyku. Pozdrawiam