Naczyniak tętniczo-żylny u 10-letniego dziecka

czy u dziecka 10let ,naczyniaka tętniczno-żylnego o wym. 28x22mm Od skupiska patologicznych naczyń ku tyłowi w obrębie płata skroniowego ciągnie się podłużna przestrzeń płynowa z obwódką hemosyderyny-blizna po krwawie.o dł.do 42mm i szer. do 9 mm . w lewej półkuli mózgu w istocie białej środka półowalnego widoczne jest drobne, pojedyńcze ognisko 4 mm o wysokim sygnale w obrazach T2-zależnych i Flair zmianana naczyniopochodna. Trzeba operować chirurgicznie może czekać lub innym sposobem leczyć.

Ubolewam,że nie mam wglądu do dokumentacji radiologicznej czyli NMR ,aby obejrzeć zmiany.
Przy podanym opisie i braku znajomości stanu pacjenta trudno podać jednoznaczną decyzje.
Musi ona zawierać m.innymi takie elementy jak stan kliniczny w tym neurologiczny pacjenta.Trzeba mieć świadomość o istniejącym ryzyku krwawienia wewnatrzmózgowego z ryzykiem śmierci włącznie przy obecności naczyniaka..Proponuje udać się na konsultacje do Kliniki Neurochirurgii w Lublinie, gdzie są świetni fachowcy ,mający duże doświadczenie w leczeniu problemów naczyniowych mózgu- uczniowie i współpracownicy wybitnego profesora Trojanowskiego.tam też możliwe są różnorodne sposoby leczenia w tym metodami neuroradiologii interwencyjnej . Uwaga -przy tej lokalizacji mogą występować napady padaczkowe.Bardzo ciepło pozdrawiam