Naczyniak żylny a cesarskie cięcie

Witam. Jestem w 35 tygodniu ciąży. Przed ciążą miałam robiony rezonans magnetyczny i stwierdzono w nim, że w strukturach głębokich prawej półkuli mózguw okolicy ciemieniowej widoczny jest naczyniak żylny, a także po prawej stronie z kompleksem nerwów VII iVIII krzyżuje się w przewodzie słuchowym wewnętrznym drobne naczynie-konflikt naczyniowo-nerwowy. Czy w tym przypadku wskazane jest poród naturalny czy cesarskie cięcie. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z neurologiem, nie mniej jednak przypuszczam iż wskazane będzie cięcie cesarskie.