Naczyniak żylny w wyniku MR głowy
witam Robiłem MR głowy i w opisie jest takie zdanie. Cytuje dokładnie: "Wąskie pasmo naczyniowe w prawej półkuli móżdżku - anomalia rozwojowa ?, drobny naczyniak żylny ?". Koniec cytatu. Co to może oznaczać ?

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Piotr Jurczyk
46 poziom zaufania
Witam. Naczyniak żylny to wrodzone poszerzenie jednej z żył, w tym przypadku możdżku. Nie pisze Pan o objawach, z powodów których było wykonane MR, ale najprawdopodobniej naczyniak (jeśli nim jest - widocznie obraz radiologiczny nie był 100% jasny) jest znaleziskiem przypadkowym. Pozdrawiam.