Naczynka na twarzy u 17-latki

Witam! Mam 17 lat i od około dwóch lat zauważyłam pojawiające się na mojej twarzy naczynka. Skórę mam pozbawioną jakichkolwiek wągrów, pryszczy. jest ona niemalże idealna, ale niepokoi mnie jej mocno czerwone zabarwienie. Pojawia się ono, gdy się zdenerwuję, bądź przy demakijażu. Nie chcę nakładać korektorów, ani fluidów, przez nie moja skóra się przesusza i stwarza efekt maski, która nieestetycznie wygląda. Co mogę zrobić w mojej sytuacji ?
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Cera naczynkowa czyli taka z tendencjami do występowanie drobnych zmian w charakterze zaburzeń naczyń krwionośnych to bardzo częsty problem. Polecam aby zapoznała się Pani z artykułem poświęconym tej tematyce w naszym serwisie.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. PaweĹ Baljon
Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
Należy stosować kremy uszczelniające naczynia i na zaczerwienienia. Jest dużo preparatów o takim działaniu dostępnych w aptekach.

Witam,
IPL lub laser Nd;Yag. 2-3 zabiegi załatwią sprawę.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy