Nadal krwawię po poronieniu

Witam. Chciałabym zapytać, czy jak poroniłam samoistnie w 9 tygodniu ciąży, to bylo 01.10.2009, i do dnia dzisiejszego krwawię, czy może być ze mną coś nie tak? Chciałabym też zapytać, czy mam teraz dni płodne, czy jest duże prawdopodobieństwo, że mogę zajść teraz w ciążę, jeśli nadal krwawię? Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Krwawienie nie powinno trwać tyle czasu. Powinna Pani zwrócić się do swojego ginekologa! Owulacja pojawia się w różnym czasie po utracie ciąży, często między 2 a 4 tygodniem. Dopóki jednak nie wyjaśniona pozostanie kwestia przedłużonego krwawienia, nie ma co myśleć o zajściu w ciążę. Zwykle zaleca się też odczekanie przez kilka cykli, zanim rozpocznie się ponowne starania o dziecko - dajemy sobie w ten sposób na fizyczną i psychiczną regenerację. Decyzja należy jednak do Państwa.

Pozdrawiam serdecznie!